Рослини повинні органічно вписуватися в інтер’єр, тому слід враховувати основні правила та способи декорування житла за їх допомогою.
По-перше, потрібно спираючись на зовнішній вигляд рослин, зважати на інтер’єрний стиль кімнати. Так для класичних стилів підійдуть декоративні або квітучі рослини (бегонія, гортензія, сциндапсус, фіалка, глоксинія) у ліпних кашпо, якими можна прикрасити ніші, отвори та стіни. Східний стиль складно уявити без пахири та орхідей, а японський – без бонсаїв чи бамбука.
Якщо ваша кімната оформлена в сучасному стилі або мінімалізм, можливе використання рослин з деревоподібним стеблом (нолина, юкка, драцена) або композиції із сукулентів. Французький та англійський стиль доповнять квітучі пишні рослини типу камелій та цикламенів.
Яскраві з цікавою формою рослини (марантові, ктенанта, шеффлера, калатея, кротон, стормонт) підкреслять стиль фьюжн. А величезні вази з кімнатними рослинами (бенгальський фікус і драцена) додадуть колориту античному та середземному стилю.
Для вітальні, підійдуть великі підлогові рослини з широким листям. Для погано освітленого холу використовують пишні тіньовитривалі та невибагливі рослини. У спальні квітів має бути небагато. Хороший мікроклімат у спальні створять рослини-каланхое, алое тощо. У дитячій кімнаті можна обійтися без квітів або прикрасити парою невеликих, не отруйних і без гострих колючок рослин. Для кухні вибір зелені широкий, тому що там і світло, і волого. У ванній кімнаті живі рослини розміщують нечасто. Але якщо у ванні є вікно, то сміливо можна поставити там вологолюбні рослини.
Рослини в інтер’єрі повинні гармоніювати з кольором стін, меблів та текстилю. Якщо фон має дрібний орнамент, то краще підібрати вазон з великим листям і навпаки. Декоративні та квітучі рослини в інтер’єрі – чудовий спосіб стати ближче до природи та зняти хронічну напругу від міської метушні.