';

Психологія червоного кольору у дизайні

Червоний колір – перший із основних кольорів і, ймовірно, найскладніший із усіх існуючих. Жоден колір немає стільки символів, та ще й протилежних. Тому абсолютно червоні інтер’єри зустрічаються досить рідко, адже вдало використовувати такий складний колір не просто.

Велика кількість червоного в інтер’єрі може дратувати, втомлювати і знижувати працездатність, а також робити приміщення візуально меншим і таким, що давить. Якщо червоний тон в інтер’єрі використовувати в міру та грамотно, то він піднімає настрій, заряджає енергією.

Присутність червоного в інтер’єрі створює урочистий, святковий і навіть величний настрій. У дизайні цей колір може бути потужним акцентом.

Червоний колір має безліч відтінків – від світло-рожевих до темно-бордових. Світлі відтінки виглядають енергійно, а темні – потужно та елегантно. Яскраво-червоний колір використовують частіше для акцентів або створення інтер’єрів в стилі ампір або в етно-стилі. Відтінки рожевого зазвичай використовують у кімнатах для дівчаток. Для інтер’єрів віталень, холів, камінних підійдуть теплі червоно-жовті та червоно-коричневі тони.

М’які червоні тони, близькі до природи (колір червоного піску, ягід), доречні для кабінетів. Теплі пастельні кольори червоного можна використовувати в будь-якому приміщенні навіть для обробки стін.

Головне – не використовувати надто багато червоного, а поєднувати його з іншими кольорами. Червоний колір рекомендується в тих кімнатах, де є нестача світла і ведеться активніше життя — в кухні, вітальні, холі.

Червоний можна використовувати в інтер’єрі спальні, т.к. він посилює сексуальну енергію. Однак не варто брати для спальні чистий червоний колір — можна використовувати, наприклад, глибокий теракотовий або теплий відтінок кораловий стін. Або використовувати червоний як акцент (світильники з червоними абажурами, червоне покривало та крісло).

У дитячій кімнаті з червоним потрібно бути обережнішим. Він не підійде для легковозбудимих дітей, а ось для дитини, схильної до нудьги, наявність теплих відтінків червоного та помаранчевого сприятиме гарному настрою. Вдалим вважається використання природних відтінків червоного та в домашньому кабінеті, оскільки вони стимулюють розумову діяльність.

Відтінки червоного добре підійдуть для інтер’єру кухні. Червоний у поєднанні з теплими квітами (кремово-коричневими та жовтими) зігріває приміщення, покращує настрій та сприяє гарному апетиту.

Червоний колір у дизайні інтер’єру завжди виглядає ефектно, головне врівноважувати його іншими відтінками та кольорами, щоб інтер’єр не був агресивним та нав’язливим.

Психология красного цвета

rub60-4

rub60-1

  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
  • Pinterest
Поделиться

+38 063 585 73 88 (telegram, viber)