';

Етнічний стиль в інтер’єрі

Етнічний український стиль у дизайні, заснований на традиціях, фольклорі та культурі українського народу, стає дедалі популярнішим у нашій країні. Український етно стиль багатий і колоритний, і водночас по-домашньому теплий.

Якщо ви вирішили створити дизайн інтер’єру саме в українському етно стилі, тоді слід перш за все подбати про колірну гамму. Основним кольором, як правило, є білий колір. Його доповнює яскравий декор червоного, чорного, рідше блакитного, синього, зеленого, коричневого та інших кольорів (залежно від регіону України, колорит якого ви хочете відтворити).

Предмети інтер’єру, меблі в українському стилі прості за формою, виготовлені з натуральних матеріалів, таких як дерево, глина та метал. Однак їх можуть прикрашати хитромудрі різьблені, ковані візерунки та розпис. Віконні отвори частіше оформляють занавісками — короткими фіранками. Тканини в інтер’єрі теж повинні бути натуральними (частіше льон або шерсть).

Однак провідна роль в українському етно дизайні все ж таки належить декору. Насамперед, це вишивка («рушники», картини, предмети побуту). Орнаменти української вишивки мають стародавнє коріння і носять не лише декоративний характер, а насамперед символьний, виступаючи оберегом та захистом. Сьогодні орнаменти-обереги використовують не лише у вишивці. Їх можна нанести на стіни, предмети вжитку і навіть меблі.

Невід’ємним елементом декору послужить «мисник» – декоративна полиця, на якій можна розставити «глечики», горщики, тарілки та просто вироби народної творчості.

Також в інтер’єрі використовується інша стародавня техніка української творчості-«витинанки» або вирізання візерунків-символів (як правило, з симетричною побудовою) з паперу, рідше зі шкіри та навіть з дерева.

Ще один вид мистецтва – набійки (орнаменти, набиті дерев’яними штампами на тканину). У сучасному інтер’єрі такий етно декор використовується на текстильних шпалерах, постільній білизні та скатертинах.

Дизайн буде теплішим та автентичнішим, якщо ви доповните його виробами ручної роботи. Це всілякі вишивки, ляльки-мотанки, глиняні та керамічні вироби та посуд, різьблені вироби з дерева. Універсальність дерева в дизайні.

Мрієте про такий стиль, але у вас немає можливості самостійно втілити у дизайні вашого інтер’єру самобутність та колорит української народної творчості? Звертайтесь до нас – спеціалісти студії OV2 з радістю допоможуть вам.

tema-5-0

Ukraine-5

byd_2

  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
  • Pinterest
Поделиться

+38 063 585 73 88 (telegram, viber)