';

Меблі «Live edge» та натуральний спил дерева слеб

Натуральний спил дерева (слеб) — це рівний поперечний шар стовбура дерева або гілки. Його унікальна форма та поверхня з річними кільцями деревини, контури яких не повторюються, дозволяє створювати стильні та нестандартні рішення в дизайні інтер’єру.

В інтер’єрі використовуються такі породи дерев: бук, сосна, ялина, дуб, ялиця, ясен, береза, граб, горіх, груша, каштан. Поперечний розпил стовбура відкриває дерев’яні щілини і робить спил вразливим.

Тому для створення декоративного елемента спил піддається столярній обробці. Використовується метод багатошарової заливки спеціальною смолою, потім спил фрезерується та шліфується. Після цього матеріал полірується та обробляється спеціальним маслом або лаком. У результаті спил стає гладким і рівним, з яскраво вираженими переходами природних кольорів та річними кільцями.

Спил берези обробляється воском, який надає водовідштовхувальні властивості та гарного блиску. Дуб покривають водяною морилкою. Це надає додаткового блиску виробу та гарного поєднання колірної палітри натуральних відтінків.Морений спил додатково обробляється лаком або олією. Також спилки фарбуються у різні кольори.

Спилки добре поєднуються з декоративним каменем, штукатуркою, цегляною стіною. Слеб використовується в інтер’єрах з різною стилістикою, але насамперед в еко-стилі. У таких інтер’єрах застосовується також деревина у вигляді зрубу, бруса, пнів, кори і дерев’яних дощок.

Дерев’яні пилки часто використовуються для прикраси стіни (або її частини). Оздоблення підлоги зі слебів проводиться, подібно до укладання плитки.

Але найбільш популярні спили як меблі. З них виробляють оригінальні столи, стільці, стільниці та тумби для умивальника у ванній кімнаті, лавки, барні стійки. Є моделі, виконані з ефектом золочення або патування.

Також популярні меблі live edge («живий край»), які характеризуються особливим способом обробки деревини, при якому на виробі залишаються ділянки кори, зберігаються природні тріщини та борозенки волокон деревини. Такі «дефекти» можуть сповнюватися смолами, що підкреслює автентичність матеріалу. Даний напрямок відрізняється природними лініями і мінімальними змінами природних форм.

Меблі зі слебу — це не тільки стильно, а й престижно. Адже дерево — це класика, а класика не проходить, вона завжди була і залишається еталоном відмінного смаку. Натуральна деревина хороша ще й тим, що не суперечить ніякому стилю, а отже, легко впишеться навіть у ультрамодний інтер’єр.

sofia-8

sofia-2

2

  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
  • Pinterest
Поделиться

+38 063 585 73 88 (telegram, viber)